Stafi pavarsia.forummi.com ju uron mirseardhje dhe ju deshiron caste te kendshme tek ne. Ju mirepret te gjitheve!
«•» Të Dua Shqipëri «•»

Forum - Shqiptar Official
 
ForumForum  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Lexo rregulloren para se te fillosh te postosh ne forum.

Share | 
 

 Përfundoi samiti i Bashkimit Europian në Bruksel

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 8025
Vleresimi : 24
Date e hyrjes : 29/09/2012

MesazhTitulli: Përfundoi samiti i Bashkimit Europian në Bruksel   Sun Oct 27, 2013 2:38 pmPërfundoi samiti i Bashkimit Europian në BrukselUdhëheqësit e Bashkimit Evropian kanë përfunduar samitin në Bruksel, të dominuar nga shqetësimet e shteteve anëtare për spiunimin e Shteteve të Bashkuara. Të 28 udhëheqësit e bllokut kanë lëshuar një deklaratë, duke paralajmëruar se mungesa e besimit mund të dëmtojë luftën kundër terrorizmit, duke paragjykuar bashkëpunimin në mbledhjen e informacioneve të inteligjencës. Deklarata vjen në kohën kur Franca dhe Gjermania kërkojnë bisedime me Uashingtonin, për rregulla të reja të spiunazhit, transmeton Rel. E gjithë kjo pason zbulimin se agjencitë e inteligjencës së Shteteve të Bashkuara kanë përgjuar telefonin mobil të kancelares gjermane, Angela Merkel, si dhe miliona telefonata të francezëve. Samiti dyditor në Bruksel ka prekur edhe çështjen e migrimit të paligjshëm.------------------------****---------------------
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://pavarsia.forummi.com
 
Përfundoi samiti i Bashkimit Europian në Bruksel
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
«•» Të Dua Shqipëri «•»  :: Lajmet e Fundit-
Kërce tek: