Stafi pavarsia.forummi.com ju uron mirseardhje dhe ju deshiron caste te kendshme tek ne. Ju mirepret te gjitheve!
«•» Të Dua Shqipëri «•»

Forum - Shqiptar Official
 
ForumForum  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Lexo rregulloren para se te fillosh te postosh ne forum.

Share | 
 

 Punësimi i të rinjve, Spanja merr 2 miliardë euro nga BE

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 8025
Vleresimi : 24
Date e hyrjes : 29/09/2012

MesazhTitulli: Punësimi i të rinjve, Spanja merr 2 miliardë euro nga BE   Tue Jun 25, 2013 11:27 pm
Punësimi i të rinjve, Spanja merr 2 miliardë euro nga BE


 
Spanja do të marrë 1.5- 2 miliardë euro nga Bashkimi Europian për promovimin e punësimit të të rinjve, njoftoi ministrja spanjolle e Punësimit, Fatima Banez. Ajo sqaroi se shuma ishte pjesë e një fondi prej 6 miliardësh i miratuar javën e kaluar nga Këshilli Evropian i destinuar edhe për Italinë, Greqinë dhe Portugalinë. ''Tani duhet të mundësojmë marrjen sa më parë të fondeve, që në 2014 dhe 2015, duke qenë se ndihma është parashikuar të nisë fillimisht për periudhën 2014-'20. Spanja ka një nivel papunësie të të rinjve në 56,4 për qind dhe të përgjithshëm në 27,5 për qind, më të lartat në BE, pas Greqisë'', theksoi ministrja------------------------****---------------------
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://pavarsia.forummi.com
 
Punësimi i të rinjve, Spanja merr 2 miliardë euro nga BE
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
«•» Të Dua Shqipëri «•»  :: Lajmet e Fundit-
Kërce tek: