Stafi pavarsia.forummi.com ju uron mirseardhje dhe ju deshiron caste te kendshme tek ne. Ju mirepret te gjitheve!
«•» Të Dua Shqipëri «•»

Forum - Shqiptar Official
 
ForumForum  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Lexo rregulloren para se te fillosh te postosh ne forum.

Share | 
 

 Maqedonia përshëndet marrëveshjen Prishtinë-Beograd

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 8025
Vleresimi : 24
Date e hyrjes : 29/09/2012

MesazhTitulli: Maqedonia përshëndet marrëveshjen Prishtinë-Beograd   Sun Jun 30, 2013 6:28 pm


Maqedonia përshëndet marrëveshjen Prishtinë-Beograd

Ministria e Jashtme e Maqedonisë ka përshëndetur sot arritjen e marrëveshjes Prishtinë – Beograd dhe miratimin e saj nga Parlamentet e dyja vendeve.
“Kjo marrëveshje është një impuls i fuqishëm për mbylljen e çështjeve të hapura në rajon, me qëllim të stabilizimit, zhvillimit të mëtejshëm dhe integrimit të plotë evropian”, thuhet në reagimin e ministrisë së Jashtme të Maqedonisë.
Më tej ajo “përshëndet vendimet vizionare të kryeministrave Hashim Thaçi dhe Ivica Daçiq, si dhe përkushtimin e bashkësisë ndërkombëtare, sidomos përfaqësueses së lartë të BE-së, Catherine Ashton, që treguan se deri tek zgjidhjet mund të arrihet vetëm përmes dialogut të ndërsjellët, respektimit të vlerave evropiane dhe mirëkuptimit”, thekson Ministria e Jashtme maqedonase.
------------------------****---------------------
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://pavarsia.forummi.com
 
Maqedonia përshëndet marrëveshjen Prishtinë-Beograd
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
«•» Të Dua Shqipëri «•»  :: Lajmet e Fundit-
Kërce tek: