Stafi pavarsia.forummi.com ju uron mirseardhje dhe ju deshiron caste te kendshme tek ne. Ju mirepret te gjitheve!
«•» Të Dua Shqipëri «•»

Forum - Shqiptar Official
 
ForumForum  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Lexo rregulloren para se te fillosh te postosh ne forum.

Share | 
 

 Bildt: Një varg mundësish për Serbinë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 8025
Vleresimi : 24
Date e hyrjes : 29/09/2012

MesazhTitulli: Bildt: Një varg mundësish për Serbinë   Mon Jul 01, 2013 8:39 pm


Bildt: Një varg mundësish për Serbinë

Hapja e negociatave për anëtarësimin e Serbisë në Bashkimin Evropian nuk nënkupton se problemet do të zgjidhen vetë, por ky proces hap një varg mundësish të rëndësishme për Serbinë, ka thënë ministri i Jashtëm suedez, Carl Bildt.Shefi i diplomacisë suedeze është takuar sot në Beograd me kryeministrin e Serbisë, Ivica Daçiq.
“Përgëzoj Serbinë për faktin që Këshilli ka miratuar hapjen e negociatave të anëtarësimit. Kjo është rruga që çon në një fazë të re, fazë të reformave dhe integrimeve”, ka thënë Bildt, transmetojnë mediat serbe.
Ai do të qëndrojë të martën edhe në Prishtinë.


------------------------****---------------------
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://pavarsia.forummi.com
 
Bildt: Një varg mundësish për Serbinë
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
«•» Të Dua Shqipëri «•»  :: Lajmet e Fundit-
Kërce tek: