Stafi pavarsia.forummi.com ju uron mirseardhje dhe ju deshiron caste te kendshme tek ne. Ju mirepret te gjitheve!
«•» Të Dua Shqipëri «•»

Forum - Shqiptar Official
 
ForumForum  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Lexo rregulloren para se te fillosh te postosh ne forum.

Share | 
 

 Shqiptarët gjobiten në Budva pasi ktheheshin nga Franca me flamurin kuqezi

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 8025
Vleresimi : 24
Date e hyrjes : 29/09/2012

MesazhTitulli: Shqiptarët gjobiten në Budva pasi ktheheshin nga Franca me flamurin kuqezi    Thu Jun 23, 2016 3:28 pm


Shqiptarët gjobiten në Budva pasi ktheheshin nga Franca me flamurin kuqezi


Plot 230 euro u ka kushtuar shtetasve shqiptare të cilët po ktheheshin nga Franca dhe në automjetin e tyre kishin të stampuar flamurin kombëtar. Ky rast është shënuar në qytetin bregdetar të budvas">Budvas.

Sipas të përditshmes "Vijesti", ka qenë ky vendimi i gjykatësit për vepra penale i cili e ka cilësuar si provokim ndaj turistëve flamurin e Shqipërisë të stampuar në automjetin e tyre.

Sipas kësaj të përditshme, këta shtetas të cilët gjatë udhëtimit për në vendlindje nga kampionati Europian që po mbahet në Francë, janë ndalur në Budva.

Dëshmitarët okulare janë shprehur se në automjetin e tyre tip Golf, në pjesën e përparme të mjetit dhe në pjesën e bagazhit ka qenë i stampuar flamuri i Shqipërisë dhe se gjatë kalimit në Budva, ata kanë kënduar dhe kanë shkaktuar zhurmë.

Pas njoftimit në policinë lokale të budvas">Budvas, kjo e fundit ka ndaluar mjetin tip golf në të cilin ishin katër shtetas dhe kanë bërë shoqërimin e tyre për në Komisariatin e budvas">Budvas. Dhe pas urdhrit të policisë, shtetasit shqiptare kanë hequr flamurin e stampuar në automjet. Pas vendimit të gjykatësit dhe kryerjes së pagesës, janë larguar për në Shqipëri.

------------------------****---------------------
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://pavarsia.forummi.com
 
Shqiptarët gjobiten në Budva pasi ktheheshin nga Franca me flamurin kuqezi
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
«•» Të Dua Shqipëri «•»  :: Lajmet e Fundit-
Kërce tek: