Stafi pavarsia.forummi.com ju uron mirseardhje dhe ju deshiron caste te kendshme tek ne. Ju mirepret te gjitheve!
«•» Të Dua Shqipëri «•»

Forum - Shqiptar Official
 
ForumForum  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Lexo rregulloren para se te fillosh te postosh ne forum.

Share | 
 

  Maratonistja 92 vjeçare

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 8025
Vleresimi : 24
Date e hyrjes : 29/09/2012

MesazhTitulli: Maratonistja 92 vjeçare   Sun Sep 04, 2016 2:30 pm

Maratonistja 92 vjeçareGladys Burril është shpallur femra më e vjetër në botë e cila ka përfunduar maratonën, bile pa e ditur fare se ajo mund ta rrëmbente këtë titull para se të futej në garë.

E njohur me emrin Gladiatoria, 92 vjeçarja Burrill mori pjesë në Maratonën e Honolulusë, në Hawaii, në fund të vitit të kaluar dhe e përfundoi për nëntë orë e 53 minuta.

Libri i rekordeve Guinness tash ka konfirmuar zyrtarisht se ajo është gruaja më e vjetër që ka përfunduar një maratonë dhe titulli, pa dyshim se ka ngjallë interes se si plaka ruan tërë atë energji.

“Vetëm dil jashtë e vrapo”, thotë ajo. Burrill vrapoi për herë të parë në maratonë në moshën 86 vjeçare, duke vrapuar maratonën e pestë prej shtatë maratonave sa ka marrë pjesë ajo në Honolulu. Ajo i tha mediave se nuk ka plane për tu futur në garë edhe vitin e ardhshëm.

_________________


------------------------****---------------------
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://pavarsia.forummi.com
 
Maratonistja 92 vjeçare
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
«•» Të Dua Shqipëri «•»  :: Bisedë e lirë-
Kërce tek: