Stafi pavarsia.forummi.com ju uron mirseardhje dhe ju deshiron caste te kendshme tek ne. Ju mirepret te gjitheve!
«•» Të Dua Shqipëri «•»

Forum - Shqiptar Official
 
ForumForum  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Lexo rregulloren para se te fillosh te postosh ne forum.

Share | 
 

 Mrekullia e 68 e Lourdes, nje burre sherohet ne menyre te paspjegueshme.

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 8025
Vleresimi : 24
Date e hyrjes : 29/09/2012

MesazhTitulli: Mrekullia e 68 e Lourdes, nje burre sherohet ne menyre te paspjegueshme.   Sun Sep 04, 2016 2:37 pm


Mrekullia e 68 e Lourdes, nje burre sherohet ne menyre te paspjegueshme.


Serge Francois, nje burre aktualisht ne pension ishte i semure prej disa vitesh nga hernia discale dhe kjo i shkaktonte atij jo vetem dhimbje te parezistueshme, por edhe nje paralize gjysem totale te kembes se majte.

Ne nje nga pelegrinazhet e shumta ne Lourdes, ne kete rajon ne Pirenejte franceze, ku sipas te dhenave ndermjet 11 dhe 16 korrik 1858, nje bareshe te vogel 14 vjecare ju shfaq vete Shen Maria, dhe qe atehere konsiderohet si nje vend i shenjte dhe pelegrinazhi, pasi ishte futur ne ujrat e bekuara te vendit ku eshte shfaqur shenjteria, ai ne fillim ndjeu nje dhimbje shume te madhe, e cila me pas u pasua nga ndenje e thelle clirimi dhe te nje ngrohtesie te papritur. Dhe menjehere, kemba e cila deri tani ishte e paralizuar filloi te levize.

Pas disa vitesh, eksperte te komitetit mjekesor nderkombetar i Lourdes, i perbere nga rreth 20 mjeke, kane njohur sherimin e semundjes per arsye te paspjegueshme.

_________________

------------------------****---------------------
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://pavarsia.forummi.com
 
Mrekullia e 68 e Lourdes, nje burre sherohet ne menyre te paspjegueshme.
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
«•» Të Dua Shqipëri «•»  :: Bisedë e lirë-
Kërce tek: