Stafi pavarsia.forummi.com ju uron mirseardhje dhe ju deshiron caste te kendshme tek ne. Ju mirepret te gjitheve!
«•» Të Dua Shqipëri «•»

Forum - Shqiptar Official
 
ForumForum  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Lexo rregulloren para se te fillosh te postosh ne forum.

Share | 
 

  Kine, nje hotel ne formen e raketes se ping-pongut

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 8025
Vleresimi : 24
Date e hyrjes : 29/09/2012

MesazhTitulli: Kine, nje hotel ne formen e raketes se ping-pongut   Sun Sep 04, 2016 8:03 pm

Kine, nje hotel ne formen e raketes se ping-pongutCudirat nuk kane te sosur edhe ne fushen e arkitektures.
Keshtu p.sh. ne Kine kane projektuar dhe se shpejti do te filloje ndertimi i nje hoteli ne formen e raketes se ping pongut, mesa duket edhe nje homazh per sportin me te dashur ne Kine.

Sipas se perditshmes China Daily, hoteli i pazakonte do te nderohet ne qytetin e Huanian. Ai do te ngrihet mbi nje terren prej 67 hektaresh, do te kete nje lartesi prej 150 m dhe per te jane menduar te shpenzohen rreth 30 milion euro.

Sipas projektit, ndertimi do te perbehet nga tre zona, njera do te jete ajo panoramike, nje tjeter do te jete e destinuar per ambjentet e hotelerise, dhe zona e trete do te kete sallat e restoranteve dhe te mbledhjeve.
Ne kete kompleks, te projektuar nga akitekti i njohur kinez Mei Jikui, do te bashkangjiten edhe struktura te tjera me karakter sportiv, te cilat ne kompleks do ta rrisin koston e projektit ne rreth 180 milion dollare.

_________________


------------------------****---------------------
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://pavarsia.forummi.com
 
Kine, nje hotel ne formen e raketes se ping-pongut
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
«•» Të Dua Shqipëri «•»  :: Bisedë e lirë-
Kërce tek: