Stafi pavarsia.forummi.com ju uron mirseardhje dhe ju deshiron caste te kendshme tek ne. Ju mirepret te gjitheve!
«•» Të Dua Shqipëri «•»

Forum - Shqiptar Official
 
ForumForum  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Lexo rregulloren para se te fillosh te postosh ne forum.

Share | 
 

 Motocikleta me e madhe ne bote

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 8025
Vleresimi : 24
Date e hyrjes : 29/09/2012

MesazhTitulli: Motocikleta me e madhe ne bote   Sun Sep 04, 2016 8:31 pm

Motocikleta me e madhe ne bote


Ja dhe motocikleta me e madhe ne bote. Quhet "Monster Truck"
Ajo eshte e gjate 9 metra, e gjere 3 metra dhe peshon 13 tonelata.

Kjo motociklete eshte ndertuar nga Ray Baumann ne Perth te Australise.
Kjo eshte vecse nje makineri e destinuar per shfaqje dhe per te shkaterruar makina, ndaj dhe eshte ripagezuar me emrin "Monster Motorbike from Hell". Per venien ne levizje te tij eshte perdorur nje motor nga Detroit Diesel, dhe rrota te marra nga nje buldozer Caterpillar.

_________________
------------------------****---------------------
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://pavarsia.forummi.com
 
Motocikleta me e madhe ne bote
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
«•» Të Dua Shqipëri «•»  :: Bisedë e lirë-
Kërce tek: