Stafi pavarsia.forummi.com ju uron mirseardhje dhe ju deshiron caste te kendshme tek ne. Ju mirepret te gjitheve!
«•» Të Dua Shqipëri «•»

Forum - Shqiptar Official
 
ForumForum  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Lexo rregulloren para se te fillosh te postosh ne forum.

Share | 
 

 sms dashurie

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 8025
Vleresimi : 24
Date e hyrjes : 29/09/2012

MesazhTitulli: sms dashurie   Fri Sep 15, 2017 1:46 pm

sms dashurieshkruani sms te qe ju dergojne ose i dergoni te dashurve tuaj

_________________


------------------------****---------------------
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://pavarsia.forummi.com
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 8025
Vleresimi : 24
Date e hyrjes : 29/09/2012

MesazhTitulli: Re: sms dashurie   Fri Sep 15, 2017 1:52 pm

Të kam enderruar.


Mbi dritare nata derdh qetsine
dhe shiu i furishem shoqeron vetmine.
Lart ne qiell te erret dy sy shkelqejne
një zemër te vetmuare mbushin shprese.
Heshtja mbreteron...
Dy sy tevegjel ngadalë mbyllen...
një buzeqeshje e ëmbël
vjedhurazi shikon
dhe niset ne kerkim te endrres se saje.
***
Ngadale lundron ne det
dhe ngrihet e fluturon ne qiell
me dy sy që shkelqejne atje lartë
buzeqeshja flet.
Nata kalon...
Buzeqeshja mbledhe krahet
dhe kthehet ne çerdhen e vet...
Serish heshta mbreteron...
dhe sytë e vegjel hapen me nxitim
Tani dielli i posalindur ndriçon
" Të kam enderruar,"
një ze tingellon
dhe...
sërish heshtja mbreteron..

_________________------------------------****---------------------
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://pavarsia.forummi.com
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 8025
Vleresimi : 24
Date e hyrjes : 29/09/2012

MesazhTitulli: Re: sms dashurie   Fri Sep 15, 2017 1:58 pm

Të dua të pres
Nuk dua të vdes
Me ylzit e natës
Unë të përshëndes

Kujto erën e mali
Kujto erën e lehtë
Kujto zemrën time
Që të don për jetë

Ah sa natë e lumtur
Ah sa natë e qetë
Gjithmon më kujtohesh
Nga ora 12-të

Të dua pa masë
Të dua pa mbarim
Të dua më shumë
Se sa shpirtin tim

Të dua ,të dua
Për ty do të vdes
Por ti a më don mua?
Përgjigje po të pres?


Në këtë fletë të thatë
Të jetë si kujtim
Si emri yt e dashur
Të jetë edhe emri im

E kam një kuti
Me helm të zi
Nëse do të fejohesh për tjetrin
Unë do ta pi

_________________


------------------------****---------------------
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://pavarsia.forummi.com
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 8025
Vleresimi : 24
Date e hyrjes : 29/09/2012

MesazhTitulli: Re: sms dashurie   Fri Sep 15, 2017 2:02 pm

PROVIMI
Profesori hyn ne klas
e mbyll deren me nxitim.
Nxirrni nga nje flet te bardhe
sepse kemi detyre me shkrim.
Vajza brune e menduar
nxorri fleten me pertim
se asgje s"kishte mesuar
per kete detyre me shkrim.
Djali vajzen kur e pa
kopjen shpejt e shpejt e shkroi,
dhe vajzes brune qe po rrinte
shume e vetmuar ia dha.
Vajza kopjenshpejte e merr
dhe e hap me nxitim.
Kur e lexon TE DUA SHPIRTI IM------------------------****---------------------
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://pavarsia.forummi.com
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 8025
Vleresimi : 24
Date e hyrjes : 29/09/2012

MesazhTitulli: Re: sms dashurie   Sun Oct 01, 2017 9:36 pm

Vala 900 Personin qe e keni kerkuar eshte ne ju i Dashuruar, nese ju e Dashuroni, ju lutem telefononi dhe tregeoni qe e Doni...!

Jeta dhurat e natyrës 
--------------------------------------------------------------------------------

Jeta, dhurat e natyrës.

Dashuria, dhutat e jetës,

Puthja, dhurat e dashuris.

Fundi i të qeshurit është mërzija.

Fryti i të qarit është ngushllimi.

Bukuria e njeriut përbëhet

nga bukuria e fjalës që flet.


Pa ty


--------------------------------------------------------------------------------

çdo Dit pa ty, është sie një dit pa diell.
çdo mbrëmje pa ty, është si një nat pa yje.
çdo or pa ty, ësht si një jetë pa ndjenja.
çdo minut pa ty, është një minut si mos te isha në jetë.
çdo sekund pa ty, është si mos tmë reh zemra.


LARG


--------------------------------------------------------------------------------

Larg, Malli kërkon të më afrojë afër teje por larg, 
shume largë je .
Syt e mi të përlotur nga pritja e zgjaturë,
buzët e mija të përvluara nga etja ,
e vallë kur do ta shuaj këtë etje 
Syri të kërkon, s'të gjen , 
vetëm loton dhe pret,
Zemra nuk i beson syrit , 
Qindra , mijëra kilometra largë neshë ,
Për ne nuk ka ndarje , por durim .


ËNDRA


--------------------------------------------------------------------------------

Një ëndërr plot ngrohtësi dhe dashuri ,
një ëndërr plot emocione dhe ndjenja ,
një ëndërr plot vujatje dhe mendime ,
një ëndërr ku mundem te them TE DUA , 
dhe shpresoj se nuk do të jet vetëm në ëndërr

------------------------****---------------------
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://pavarsia.forummi.com
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 8025
Vleresimi : 24
Date e hyrjes : 29/09/2012

MesazhTitulli: Re: sms dashurie   Sun Oct 01, 2017 9:37 pm

VETEM TI


--------------------------------------------------------------------------------

Smundem të mendoj
diqka më të mir në jet ,
se të dashuroj,të kam afer të ledhatoj ,
ti ndjej puthjet tua , ta ndjej ngrohtësin tënde, 

Smundem të mendoj diqka më të mir në jet 
që ti të jesh i imi dit dhe net për mira vjet ,
për gjithmon,
Smundem të mendoj diqka më të mir në jet 
që të vdes për ty i dashur ,
Sepse jeta ime pa ty nuk ka kuptim.
më mungon shumë, ani kisha dëshir që të jem pran teje.


DY FJALË


--------------------------------------------------------------------------------

Dy fjalë që të gëzojn 
dy fjalë që të hidhrojnë , 
dy fjalë që tër jetën ta ndryshojn 

dy fjalë që kan domethënjen qka ndi unë për ty ,

këto dy fjalë dua që të mi thuashe edhe ti! 

dikushë thot se këto dy fjalë nuk jan shumë,

por kan shumë rëndësi ,
me këto dy fjalë mundesh ta ndërtojshë një ardhmëri ,
edhe për këtë dua të ti them ty këto dy fjalë i dashur 
TË DUA


--------------------------------------------------------------------------------

SMUNDEM TE HARROJ 


--------------------------------------------------------------------------------

Si mundem të harroj një djalë që e kam dashur 
e ti si mundesh të harrosh nje vajzë që në zemër të ka mbajtur ,
Si ke guxim të harrosh atë që kurrë stë ka urrejtur 
Si ke force të largohesh nga ajo që të don për jetë?


Dashuria


--------------------------------------------------------------------------------

Dora më shkruan 

Zemra më lëndon, 

më shkruaj i dashur 

në qoft se më Don!------------------------****---------------------
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://pavarsia.forummi.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: sms dashurie   
------------------------****---------------------
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
sms dashurie
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
«•» Të Dua Shqipëri «•»  :: Bisedë e lirë-
Kërce tek: