Stafi pavarsia.forummi.com ju uron mirseardhje dhe ju deshiron caste te kendshme tek ne. Ju mirepret te gjitheve!
«•» Të Dua Shqipëri «•»

Forum - Shqiptar Official
 
ForumForum  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Lexo rregulloren para se te fillosh te postosh ne forum.

Share | 
 

 Piercing ne gjuhe? Rrezikon trurin

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 7836
Vleresimi : 22
Date e hyrjes : 29/09/2012

MesazhTitulli: Piercing ne gjuhe? Rrezikon trurin   Wed Dec 27, 2017 12:48 pm

Piercing mund te shkaktoje edhe vdekjen. Te gjithe te rinjte qe vendosin piercing ne kete organ te trupit rrezikojne shume per te ndjekur moden, pasi sipas nje studimi te publikuar ne “Archives of Neurology”, nje 22 vjecar ka nderruar jete ne nje spital izraelit per shkak te demtimeve ne tru te shkaktuara nga vrima ne gjuhe.

Sipas mjekeve, vendosja e piercing ne gjuhe mund te pasohet nga nje infeksion ne gjak, duke shkuar deri ne tru edhe pse raste te tilla jane shume te rralla. Rreziku me i madh eshte qe infeksioni te demtoje dhembet por nuk perjashtohen as problemet kardiake.

Profesori Damien Walmsley nga British Dental Association thote se dentistet i dine mire problemet qe mund te shkaktoje nje piercing ne gjuhe. “Ka shume komplikime te mundshme, qe nga dhimbja deri tek fryrja dhe thyerja e dhembeve”, shprehet Walmsley. Sipas tij, piercing ne gjuhe nuk eshte aspak nje ide e mire.
------------------------****---------------------
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://pavarsia.forummi.com
 
Piercing ne gjuhe? Rrezikon trurin
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
«•» Të Dua Shqipëri «•»  :: Shporta-
Kërce tek: