Stafi pavarsia.forummi.com ju uron mirseardhje dhe ju deshiron caste te kendshme tek ne. Ju mirepret te gjitheve!
«•» Të Dua Shqipëri «•»

Forum - Shqiptar Official
 
ForumForum  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Lexo rregulloren para se te fillosh te postosh ne forum.

Share | 
 

 Gratë e Kuvajtit pajisen me pasaporta

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 7926
Vleresimi : 23
Date e hyrjes : 29/09/2012

MesazhTitulli: Gratë e Kuvajtit pajisen me pasaporta   Sat Jan 06, 2018 3:22 pm

Gratë në Kuvajt, në të ardhmen, mund të pajisen me pasaportë, pa miratimin e bashkëshortëve të tyre. Deri më tash një gjë e këtillë ka qenë rreptësisht e ndaluar.
Vendimin për pajisjen me pasaporta e kanë marrë autoritetet e atjeshme.

Kuvajti ndryshe njihet për një sistem më të hapur politik në një rajon jashtëzakonisht konservativ. Gratë e këtij vendi më 2005 kanë fituar të drejtën për të votuar.
------------------------****---------------------
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://pavarsia.forummi.com
 
Gratë e Kuvajtit pajisen me pasaporta
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
«•» Të Dua Shqipëri «•»  :: Bisedë e lirë-
Kërce tek: