Stafi pavarsia.forummi.com ju uron mirseardhje dhe ju deshiron caste te kendshme tek ne. Ju mirepret te gjitheve!
«•» Të Dua Shqipëri «•»

Forum - Shqiptar Official
 
ForumForum  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Lexo rregulloren para se te fillosh te postosh ne forum.

Share | 
 

 Kryetari i Moskës premton se nuk do të bie borë në këtë qytet

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 7926
Vleresimi : 23
Date e hyrjes : 29/09/2012

MesazhTitulli: Kryetari i Moskës premton se nuk do të bie borë në këtë qytet    Mon Jan 08, 2018 9:36 pm

Kryetari i Moskës bindi qytetarët se këtë dimër me siguri nuk do të bie borë. Jurij Luzhkov paralajmëroi se aviacioni rus do të përkujdeset për motin e mirë në qytetin, i cili shpesh është i mbuluar me borë prej nëntorit deri në mars.
Aeroplanët do t`i stërpikin retë në rrethinën e Moskës me kemikate speciale, që do t`i detyrojnë të hedhin borën para se të mbërrijnë deri te qyteti. Ky aksion i pazakonshëm do të kushtojë “vetëm” disa milionë dollarë.

“Nëse e përzëmë borën, rrethina e Moskës do të jetë nën reshje të dendura, që do të thotë korrje më të begatshme, ndërsa vetë qyteti nuk do të jetë i bllokuar nga bora”, deklaroi Luzhkovi para fermerëve rusë.

Ai shtoi se ekipet për pastrimin e borës do të jenë të lira, meqë nuk do të jenë të detyruara me muaj të tërë ta pastrojnë borën nga rrugët e Moskës.------------------------****---------------------
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://pavarsia.forummi.com
 
Kryetari i Moskës premton se nuk do të bie borë në këtë qytet
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
«•» Të Dua Shqipëri «•»  :: Bisedë e lirë-
Kërce tek: