Stafi pavarsia.forummi.com ju uron mirseardhje dhe ju deshiron caste te kendshme tek ne. Ju mirepret te gjitheve!
«•» Të Dua Shqipëri «•»

Forum - Shqiptar Official
 
ForumForum  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Lexo rregulloren para se te fillosh te postosh ne forum.

Share | 
 

 Shitet një kështjellë e Draculas

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 7926
Vleresimi : 23
Date e hyrjes : 29/09/2012

MesazhTitulli: Shitet një kështjellë e Draculas    Mon Jan 08, 2018 10:02 pmËshtë shitur në ankand me gjysmën e vlerës së tregut kështjella e Schenkendorf në Gjermani, pronë e Ottomar Rodolphe Vlad Dracula.
Bëhet fjalë për princin Kretzulesco, të fundmin e familjes së famshme që frymëzoi shkrimtarin irlandez Bram Stoker.

Kështjella ndodhet në Schenkendorf, një fshat me rreth 1.000 mije banorë, 30 km në jug të Berlinit.

Ndërtesa u **** për 268.000 euro dhe u ble nga një shoqëri imobiliare e Dresdas.
------------------------****---------------------
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://pavarsia.forummi.com
 
Shitet një kështjellë e Draculas
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
«•» Të Dua Shqipëri «•»  :: Bisedë e lirë-
Kërce tek: