Stafi pavarsia.forummi.com ju uron mirseardhje dhe ju deshiron caste te kendshme tek ne. Ju mirepret te gjitheve!
«•» Të Dua Shqipëri «•»

Forum - Shqiptar Official
 
ForumForum  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Lexo rregulloren para se te fillosh te postosh ne forum.

Share | 
 

 Dyvjeçarja godet automjetin dhe paditet për vandalizëm

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 7926
Vleresimi : 23
Date e hyrjes : 29/09/2012

MesazhTitulli: Dyvjeçarja godet automjetin dhe paditet për vandalizëm    Mon Jan 08, 2018 10:13 pm

Edhe pse e dyshuara dyvjeçare mezi ecën, policia e ka marrë në pyetje sepse supozohet se ka dëmtuar qëllimshëm automjetin e pronarit me të cilin prindërit e saj janë në zënkë.
Policia britanike ka marrë në pyetje vajzën anonime dyvjeçare nga Chippenham të cilën e kanë paditur për vandalizëm sepse ka goditur automjetin me shtagë. Pronari e ka lajmëruar në atë në polici dhe ka thënë se e ka bërë me qëllim.
Policët thonë se është dashur të paraqiten në thirrjen edhe pse bëhej fjalë për fëmijën i cili mezi ecën dhe është tepër i vogël për t’u arrestuar. Prindërit e saj janë në zënkë me pronarin e automjetit, prandaj policia është dashur të intervenojë në mënyrë që ata të mos zgjedhin problemin vetvetiu. Megjithatë, vajzës kjo nuk do t’i regjistrohet në dosjen e saj.

”Duke marrë parasysh që janë zënë edhe më herët, u kemi thënë që është më mirë të na thërrasin ne e jo të zgjidhin problemin vetvetiu. Kemi bërë gjënë e duhur. Edhe pse dy vjet janë shumë pak për vizitë të policisë”, ka thënë zëdhënësi i policisë.

Grupet për mbrojtjen e të drejtave të fëmijëve kanë denoncuar vendimin që vajza të trajtohet si e dyshimtë.


------------------------****---------------------
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://pavarsia.forummi.com
 
Dyvjeçarja godet automjetin dhe paditet për vandalizëm
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
«•» Të Dua Shqipëri «•»  :: Bisedë e lirë-
Kërce tek: