Stafi pavarsia.forummi.com ju uron mirseardhje dhe ju deshiron caste te kendshme tek ne. Ju mirepret te gjitheve!
«•» Të Dua Shqipëri «•»

Forum - Shqiptar Official
 
ForumForum  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Lexo rregulloren para se te fillosh te postosh ne forum.

Share | 
 

 Policët në Mexico City në dietë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 7926
Vleresimi : 23
Date e hyrjes : 29/09/2012

MesazhTitulli: Policët në Mexico City në dietë    Mon Jan 08, 2018 10:24 pmAutoritetet në kryeqytetin meksikan u kanë dhënë urdhër policëve të hyn në dietë, në kuadër të fushatës shëndetësore në “shtetin e dytë më të trashë” në botë, pas Shteteve të Bashkuara të Amerikës.
Rreth 1.300 policë do të marrin pjesë në aksionin e dobësimit, i cili zbatohet në nën organizimin e drejtorisë policore të qytetit dhe ministrisë federale të shëndetësisë.

“Vështirë se do t’i shtyjmë të mos hanë tortase (sandviçë të mëdhenj meksikan) apo tako”, ka thënë Nora Frias, zyrtare lokale e policisë.

“Por na duhet t’ua tërheqim vërejtjen se, nëse një ditë hanë një shujtë të tillë, të nesërmen shujta duhet të jetë me perime”, ka shtuar ajo.

Mbi 70 për qind e policëve në Mexico City të cilët ushqehen nëpër restorantet e ushqimit të shpejtë janë të trashë.

“Si pjesë e aksionit të ri policët çdo muaj do t’i nënshtrohen kontrollit mjekësor, e për gjysmë viti do të hipin sërish në peshore”, ka thënë Frias.

Sipas të dhënave të ministrisë së shëndetësisë, rreth 70 për qind e meksikanëve të rritur kanë peshë të tepërt trupore, e 30 për qind janë të trashë.
------------------------****---------------------
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://pavarsia.forummi.com
 
Policët në Mexico City në dietë
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
«•» Të Dua Shqipëri «•»  :: Bisedë e lirë-
Kërce tek: