Stafi pavarsia.forummi.com ju uron mirseardhje dhe ju deshiron caste te kendshme tek ne. Ju mirepret te gjitheve!
«•» Të Dua Shqipëri «•»

Forum - Shqiptar Official
 
ForumForum  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Lexo rregulloren para se te fillosh te postosh ne forum.

Share | 
 

 Lind makina qe shpeton kalimtarin

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 7926
Vleresimi : 23
Date e hyrjes : 29/09/2012

MesazhTitulli: Lind makina qe shpeton kalimtarin   Mon Jan 08, 2018 10:28 pm


Flet si nje navigator: “Kujdes, kembesor!”. Ndez dhe fik driten sinjalizuese: te verdhe nese kalimtari eshte ende larg dhe te kuqe nese afrohet. Frenon ne te njejten menyre si frenat e dores nese shpejtesia eshte ne limitet e qarkullimit brenda qytetit.

Kjo eshte makina inteligjente qe ende nuk ka nje emer, por ka gjetur menjehere nje treg.

Shpikja eshte bere nga instituti i elektronikes ne Jeruzalem dhe patenta per prodhimin dhe shperndarjen i eshte shitur suedezeve te Volvos qe do e montojne qe prej vitit te ardhshem ne modelin e ri S60.


------------------------****---------------------
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://pavarsia.forummi.com
 
Lind makina qe shpeton kalimtarin
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
«•» Të Dua Shqipëri «•»  :: Bisedë e lirë-
Kërce tek: