Stafi pavarsia.forummi.com ju uron mirseardhje dhe ju deshiron caste te kendshme tek ne. Ju mirepret te gjitheve!
«•» Të Dua Shqipëri «•»

Forum - Shqiptar Official
 
ForumForum  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Lexo rregulloren para se te fillosh te postosh ne forum.

Share | 
 

 QSUT, realizohen 18 mijë operacione në vit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 7926
Vleresimi : 23
Date e hyrjes : 29/09/2012

MesazhTitulli: QSUT, realizohen 18 mijë operacione në vit   Wed Jan 10, 2018 8:48 pm


Qendra spitalore universitare realizon më rrteh 18 mijë operacione në vit.

Ky numër sipas shefit të kirurgjisë Edmond Çeliku, është mbi normalen që është 10 mijë operacione gjatë një viti. Këto shifra u dhanë gjatë Konferencës së 17-të kirurgjikale ku ishin të mbledhur ekspertët më të mirë të fushës.

Sipas mjekëve kirurgë të QSUT-së shqetësim mbetet ardhja e pacientëve nga rrethe të ndryshme të vendit, të cilët mund të kurohen në spitalet respektive.

------------------------****---------------------
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://pavarsia.forummi.com
 
QSUT, realizohen 18 mijë operacione në vit
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
«•» Të Dua Shqipëri «•»  :: Bisedë e lirë-
Kërce tek: