Stafi pavarsia.forummi.com ju uron mirseardhje dhe ju deshiron caste te kendshme tek ne. Ju mirepret te gjitheve!
«•» Të Dua Shqipëri «•»

Forum - Shqiptar Official
 
ForumForum  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Lexo rregulloren para se te fillosh te postosh ne forum.

Share | 
 

 " Ah Ai Syri Yt"

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 7926
Vleresimi : 23
Date e hyrjes : 29/09/2012

MesazhTitulli: " Ah Ai Syri Yt"   Fri Jan 12, 2018 9:56 pm


" AH AI SYRI YT"


Syri yt i bukur frymën mu ma ndali
nën tingujt e zemrës
jeta më buzëqeshi
netët e pagjumë përgjithmonë m'i fali
në zjarr dashurie
të djegur më deshi...
Ai shikimi ëmbël do jetë i pavdekshëm
thellë në zemrën time
nga malli e dehur
syri yt i bukur do jetë i perjetshëm
diku në shpirtin tim
përgjithmonë i fshehur...
Bashkë me syrin tënd sot ti më harrove
si lotë lamtumire
në shpirtin tim ngulur
bashkë me syrin tënd frymën ti ma more
më le si të vdekur
veç me kujtime e lumtur...
------------------------****---------------------
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://pavarsia.forummi.com
 
" Ah Ai Syri Yt"
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
«•» Të Dua Shqipëri «•»  :: Bisedë e lirë-
Kërce tek: