Stafi pavarsia.forummi.com ju uron mirseardhje dhe ju deshiron caste te kendshme tek ne. Ju mirepret te gjitheve!
«•» Të Dua Shqipëri «•»

Forum - Shqiptar Official
 
ForumForum  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Lexo rregulloren para se te fillosh te postosh ne forum.

Share | 
 

 Tri mënyra për ta rritur vetëbesimin gjatë vitit 2018

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 7926
Vleresimi : 23
Date e hyrjes : 29/09/2012

MesazhTitulli: Tri mënyra për ta rritur vetëbesimin gjatë vitit 2018   Sun Jan 14, 2018 9:58 pmKur vjen fjala për rritjen e niveleve të vetëbesimit, ka shumë këshilla të ndryshme.

Përderisa është në rregull të “besoni në vetveten” dhe të jeni “të fortë e të pavarur”, fjalët nuk mjaftojnë për t’i arritur këto.Prandaj, në mënyrë që t’i arrini të gjitha gjërat që dëshironi dhe të keni vetëbesim më të lartë, ndiqni këto këshilla:

Largoni njerëz të caktuar nga jeta juaj

Kjo mund t’iu duket si e tepërt, por njerëzit me vetëbesim të lartë janë shumë strikt sa i përket miqësisë.

Ekspertët rekomandojnë të mbani distancë me “njerëzit toksikë” sepse vetëm iu bëjnë të ndiheni keq për vetveten.

Pra, nëse keni në mesin tuaj ndonjë “shok” apo “shoqe” që nuk beson në ju dhe vazhdimisht jua rrënon ëndrrat, menjëherë largojeni nga jeta!

Përdoreni intuitën

Një gjë interesante për njerëzit me vetëbesim të lartë është se kanë tendenca t’i besojnë intuitës.

Mos u mbështetni në tjerët

Është e lehtë të mbështetni në aprovimin e atyre përreth jush në mënyrë që të ndiheni mirë për vetveten. Por pritja e komplimenteve të cilat mund të mos vijnë asnjëherë nuk do t’ju kryej asnjë gjë të mirë për vetëbesimin tuaj.

Prandaj mos u mbështetni në tjerët, por mbështetuni në vetveten.
------------------------****---------------------
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://pavarsia.forummi.com
 
Tri mënyra për ta rritur vetëbesimin gjatë vitit 2018
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
«•» Të Dua Shqipëri «•»  :: Bisedë e lirë-
Kërce tek: