Stafi pavarsia.forummi.com ju uron mirseardhje dhe ju deshiron caste te kendshme tek ne. Ju mirepret te gjitheve!
«•» Të Dua Shqipëri «•»

Forum - Shqiptar Official
 
ForumForum  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Lexo rregulloren para se te fillosh te postosh ne forum.

Share | 
 

 Nesër, dita më depresive e vitit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 7926
Vleresimi : 23
Date e hyrjes : 29/09/2012

MesazhTitulli: Nesër, dita më depresive e vitit   Wed Jan 17, 2018 6:18 pm
Nesër është e ashtuquajtura “Blue Monday” (e hëna e kaltërt) e cila njihet ndryshe si dita më depresive e vitit.

Mirëpo sa është e vërtetë kjo?

Sigurisht, pas këtij zbulimi nuk ka një shkencë strikte por e vetmja gjë që lidhet është se në muajin janar pas festave të fundvitit është mëse normale të ndiheni më depresivë.

Zakonisht “Blue Monday” është e hëna e tretë e muajit dhe cilësohet si dita më depresive e vitit.

Megjithatë nuk ka një rregull të caktuar, pasi mund të bjerë edhe në javën e dytë apo të katërt.

E para u vendos formalisht më 24 Janar të vitit 2005.

Ajo u shpik nga një kompani reklamash, por është kthyer në një event të përvitshëm, si një mundësi për të sfiduar fatin dhe parashikimet dhe për të bërë gjithçka për t’ia kaluar sa më mirë duke mposhtur kështu zymtësinë që e shoqëron.
------------------------****---------------------
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://pavarsia.forummi.com
 
Nesër, dita më depresive e vitit
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
«•» Të Dua Shqipëri «•»  :: Bisedë e lirë-
Kërce tek: