Stafi pavarsia.forummi.com ju uron mirseardhje dhe ju deshiron caste te kendshme tek ne. Ju mirepret te gjitheve!
«•» Të Dua Shqipëri «•»

Forum - Shqiptar Official
 
ForumForum  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Lexo rregulloren para se te fillosh te postosh ne forum.

Share | 
 

 Metoda me ujë të ftohtë për të kuptuar nëse jeni të shëndetshëm

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 7926
Vleresimi : 23
Date e hyrjes : 29/09/2012

MesazhTitulli: Metoda me ujë të ftohtë për të kuptuar nëse jeni të shëndetshëm   Wed Feb 14, 2018 9:20 pm
Metoda me ujë të ftohtë për të kuptuar nëse jeni të shëndetshëm

Është një truk lehtësisht i realizueshëm, por me rezultate domethënëse.

Mjafton të vendosni ujë të ftohtë në një enë dhe të fusni në të majat e gishtërinjve, për të paktën 30 sekonda.

Pas kësaj, do të merrni një shenjë të qartë nëse jeni të shëndetshëm ose keni një problem në trup.

Nëse majat e gishtave marrin ngjyrë të bardhë ose blu, keni një problem me qarkullimin e gjakut.

Një ndryshim i menjëhershëm i temperaturës ose stresit mund të bëjë që enët e gjakut të ndizen deri në gishtërinjtë, hundët apo edhe veshët.

Si rezultat, ka pjesë të trupit që nuk kanë gjak të mjaftueshëm dhe mund të ngurtësohen.

Problemet e qarkullimit mund të shkaktojnë mpiksje të gjakut që mund të jenë shumë të rrezikshme, sepse kur ato përhapen, mund të arrijnë në zemër ose në mushkëri dhe mund të bëhen ndoshta vdekjeprurëse.------------------------****---------------------
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://pavarsia.forummi.com
 
Metoda me ujë të ftohtë për të kuptuar nëse jeni të shëndetshëm
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
«•» Të Dua Shqipëri «•»  :: Bisedë e lirë-
Kërce tek: