Stafi pavarsia.forummi.com ju uron mirseardhje dhe ju deshiron caste te kendshme tek ne. Ju mirepret te gjitheve!
«•» Të Dua Shqipëri «•»

Forum - Shqiptar Official
 
ForumForum  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Lexo rregulloren para se te fillosh te postosh ne forum.

Share | 
 

 Arsyet pse duhet të konsumoni avokado

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 8014
Vleresimi : 24
Date e hyrjes : 29/09/2012

MesazhTitulli: Arsyet pse duhet të konsumoni avokado   Tue Feb 20, 2018 10:05 pmArsyet pse duhet të konsumoni avokado

Avokado është i pasur me yndyra të shëndetshme, anti-oksidues, vitamina dhe minerale, të cilat e bëjnë ushqimin kryesor që nuk duhet të mungojë në tavolinën tuaj.

Ai është një prej produkteve më të çmuara për shëndetin, i cili ndihmon të rivendosni ekuilibrin hormonal, të humbni peshë dhe të mbroheni nga kanceri.

Këto janë arsyet kryesore pse duhet të konsumoni avokado:

-Përmirëson shëndetin e zemrës

-Lëkurë dhe flokë të shëndetshëm

-Parandalon kancerin

-Ju ndihmon të humbni peshë

-Ndihmon në balancimin e niveleve të hormoneve.------------------------****---------------------
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://pavarsia.forummi.com
 
Arsyet pse duhet të konsumoni avokado
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
«•» Të Dua Shqipëri «•»  :: Bisedë e lirë-
Kërce tek: