Stafi pavarsia.forummi.com ju uron mirseardhje dhe ju deshiron caste te kendshme tek ne. Ju mirepret te gjitheve!
«•» Të Dua Shqipëri «•»

Forum - Shqiptar Official
 
ForumForum  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Lexo rregulloren para se te fillosh te postosh ne forum.

Share | 
 

 Çaji Kamomilit zgjat jetën

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 8014
Vleresimi : 24
Date e hyrjes : 29/09/2012

MesazhTitulli: Çaji Kamomilit zgjat jetën   Tue Mar 06, 2018 9:18 pm


Çaji

Kamomilit zgjat jetën
Sipas një studimi të realizuar nga Universiteti i Teksasit në SHBA, rezulton se kamomili përveç se të qetëson dhe të tret ushqimin, duket se është në gjendje që të zgjasë jetën.

Në bazë të rezultate rezulton se të pish çdo ditë një filxhan me çaj kamomili, redukton me 29% rrezikun e vdekjes së parakohshme, në krahasim me atë që nuk e ka provuar kurrë.

Pjesë e këtij studimi ishin 1677 personave, të mbajtur nën kontroll për 7 vjet. Në fund të studimit u treguar se jo vetëm që kamomili është në gjendje të zgjasë jetën, por gjithashtu ka një efekt kundër mikrobeve dhe kundër infeksioneve, përveç të qenit një antioksidant natyror. /albeu
------------------------****---------------------
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://pavarsia.forummi.com
 
Çaji Kamomilit zgjat jetën
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
«•» Të Dua Shqipëri «•»  :: Bisedë e lirë-
Kërce tek: